Zavřít
E-mail
Heslo
Zapamatovat přihlášení
Zapomněli jste heslo?
Chcete mít přehled o novinkách a slevách?
Higgins na YouTube

Proč zrovna Higgins

Hra Pygmalion - náš Higgins je ale milý a hravý
Hra Pygmalion - náš Higgins je ale milý a hravý

Higgins byl profesorem angličtiny ve hře Pygmalion. Podle ní vznikl muzikál My Fair Lady! Vzpomínáte? Henry Higgins uzavře sázku, že naučí mluvit spisovnou angličtinou květinářku Lízu, která hovoří jen pouličním žargonem. Náš Higgins má cíl podobný. Rozmluvit vás anglicky.

Je dobré, existuje-li hned od počátku jméno projektu. Všem se lépe diskutuje a pracuje. Na Ivošovu otázku, kterou literární postavu lze označit za známého učitele či mentora jsem brzy našla odpověď. Náš nový produkt dostal jméno po profesoru Higginsovi.

Literární Higgins však byl poněkud nerudný a nedůtklivý. My jsme si ale vytkli cíl, že Higgins bude přívětivý a milý mladý muž. Budoucí studenti musí mít iluzi, že po telefonu konverzují se skutečnou osobou. Higgins se tak stal průvodcem telefonních dialogů, který každého mile pozdraví a provede ho výukovým dialogem. Se studentkami také vede vlastní výuku, se studenty si pak povídá jeho kolegyně Helen.

Od začátku jsem chtěla roli Higginse svěřit vhodému rodilému mluvčímu, který žije v Praze. V hledání hlavní osoby jsem měla mimořádný štěstí. V květnu 2013 jsem se potkala s velkým sympaťákem Michaelem. Pomohl mi s kontrolou dialogů, namluvil všechny své části dialogů a stal se i tváří služby Higgins. Na videu i na fotkách vystupuje opravdový Michael FitzGerald v roli Henry Higginse.

 

20. 10. 2013, Helena Šusterová

Mohlo by vás zajímat

Jak to funguje
Vyzkoušejte výuku
+420 210 326 106
(úroveň very easy)
+420 210 326 107
(úroveň easy)
+420 210 326 108
(úroveň medium)
Ceny hovorů odpovídají běžným
telefonátům do pevné telefonní sítě.
Nabídka kurzů
Dárkové poukazy

Kontaktujte nás

Sociální sítě