Zavřít
E-mail
Heslo
Zapamatovat přihlášení
Zapomněli jste heslo?
Chcete mít přehled o novinkách a slevách?
Higgins na YouTube

Příprava Higginse

Rodilí mluvčí trávili v nahrávacím studiu řadu hodin
Rodilí mluvčí trávili v nahrávacím studiu řadu hodin

Michael je z Irska, Ashe ze Spojených států, Abbey a Kevin jsou z Anglie. Každý z nich ovládá nejen svůj rodný přízvuk, ale i další akcenty z různých koutů světa. Při natáčení jsme se drželi britské výslovnosti. Rozdíly mezi jednotlivými mluvčími jsou ale slyšet. Poznáte je?

Helena od začátku tvala na tom, že dialogy musí namluvit rodilí mluvčí s kvalitní výslovností. Hledání mluvčích, nahrávání dialogů, jejich sestřihání do více než 2500 hlasových fragmentů, vytvoření skriptů pro řízení dialogů a konverze do potřebných formátů zabrala řadu měsíců. Ke všem dialogům pak  vznikly jejich textové přepisy, krátké slovníčky a gramatické vysvětlivky. Vytvoření textové podpory a její vložení do webových stránek trvalo dalších několik měsíců. Za pochodu jsme hledali vhodné formáty pro pořízení i uložení studiových nahrávek.

Souběžně jsem programoval speciální SW pro plánování telefonátů zákazníkům, pro řízení telefonních volání, pro realizaci dialogů mezi mluvčími a studenty, pro opakování neúspěšných telefonátů a vznikla základní idea spolupráce hlasového SW s webovými stránkami určenými k prodeji a užívání služby Higgins. Kritické bylo nalezení vhodného dodavatele webové aplikace. Dvě kola neformálního výběrového řízení byla neúspěšná. Až jsme dostali doporučení, které se ukázalo být dobrým tipem. V polovině roku 2013 jsme zahájili spolupráci se spol. YASHICA, která se velmi úspěšně ujala grafického návrhu i vlastního vývoje webu pro Higginse.

Příprava Higginse všem dala zabrat.

 

3. 10. 2013, Ivo Fišer

Mohlo by vás zajímat

Jak to funguje
Vyzkoušejte výuku
+420 210 326 106
(úroveň very easy)
+420 210 326 107
(úroveň easy)
+420 210 326 108
(úroveň medium)
Ceny hovorů odpovídají běžným
telefonátům do pevné telefonní sítě.
Nabídka kurzů
Dárkové poukazy

Kontaktujte nás

Sociální sítě