Zavřít
E-mail
Heslo
Zapamatovat přihlášení
Zapomněli jste heslo?
Chcete mít přehled o novinkách a slevách?
Higgins na YouTube

Kde se zrodil Higgins

Tenerife, pláž Las Teresitas - rodiště nápadu na Higginse
Tenerife, pláž Las Teresitas - rodiště nápadu na Higginse

V létě 2012 jsme byli na Tenerife. Povídali jsme si o tom, že po telefonu lze dělat politickou propagaci či upomínat neplatiče, šířit slovo psychologa nebo přinášet kázání faráře. A při tom Helenu napadlo, proč by se tedy po telefonu taky nemohla procvičovat anglická konverzace.

Helena měla okamžitě řadu otázek. Půjde studentům volat v zadaných časech ? Pozná se, zda student hovor přijal a celý dokončil ? Lze neúspěšná volání opakovat ? Půjde dialogy nahrávat a poskytnout nahrávky ke kontrole studentům ? Na tyto otázky jsem odpovídal celkem jednotvárně. To půjde, to nebude problém, to je jednoduchý, ... apod. Z technické realizace jsem vůbec neměl strach. Jen jsem neměl dost silnou víru o potenciálním zájmu zákazníků. Časem se ukázalo, že v obou aspektech jsem se mýlil.

Po návratu z dovolené jsme o nápadu začali mluvit s různými lidmi. Dost mne překvapoval velmi pozitivní zájem o podobnou službu. Nejméně 9 z 10 osob reagoval se značným zájmem. Jen výjimečně jsme narazili na někoho, kdo projevil částečnou nedůvěru. Do konce roku 2012 v nás proto definitivně dozrála myšlenka na vznik společnosti zaměřené na hlasové aplikace a telefonní služby. V lednu 2013 jsme založili HELIOT application s r.o. Zároveň jsme zahájili práce na Higginsovi. Nejdříve začalo vymýšlení výukových dialogů a vývoj telefonního software. Současně probíhalo i hledání rodilých mluvčích a dalších subdodavatelů. A také jsme začali hledat dodavatele webových stránek. Termín začátku provozu jsem odhadoval na léto 2013. Opět jsem se mýlil.

Higgins se v roce 2013 stal nejčastějším slovem používaným mezi mnou a Helenou.

 

8. 10. 2013, Ivo Fišer

Mohlo by vás zajímat

Jak to funguje
Vyzkoušejte výuku
+420 210 326 106
(úroveň very easy)
+420 210 326 107
(úroveň easy)
+420 210 326 108
(úroveň medium)
Ceny hovorů odpovídají běžným
telefonátům do pevné telefonní sítě.
Nabídka kurzů
Dárkové poukazy

Kontaktujte nás

Sociální sítě