Zavřít
E-mail
Heslo
Zapamatovat přihlášení
Zapomněli jste heslo?
Chcete mít přehled o novinkách a slevách?
Higgins na YouTube

I am český manager

Hallo, I am český manager
Hallo, I am český manager

Už je to tady zase: další výzkum, který končí závěrem, že pokulháváme ve schopnosti komunikovat v angličtině. Tentokrát na toto téma vyšel článek v Respektu a týká se hlavně českých byznysmenů. Pouze 50 % z nich se dobře domluví anglicky a jen 15 % německy.

Citujeme: „V porovnání s dalšími evropskými zeměmi zdejší manažeři mnohem méně ovládají cizí jazyky a pronikají se svými byznysem do zahraničí. Vyplývá to z aktuálního výzkumu společnosti Anderson Willinger. Podle dat jen 50 procent řídících pracovníků velkých firem – nad 500 zaměstnanců – umí anglicky, u němčiny je toto číslo ještě nižší, zhruba15 procent. Podíl manažerů ovládajících cizí jazyk přitom soustavně klesá !!!

Experti tvrdí, že například mladší ročníky sice anglicky rozumějí, ostýchají se však mluvit. Což dávají do souvislosti s pasivním způsobem, jakým se jazyky učí ve školách. Daleko flexibilnější než Češi nadále zůstávají Poláci nebo Slováci…..České firmy se s rostoucí ekonomikou v posledních letech spokojily se svými výsledky a za hranice se tolik nehrnou, jako tomu bylo v době krize po roce 2008. Kvůli tomu klesají i požadavky na jazykovou vybavenost managementu.“

Tolik z článku. Co zbývá dodat? Jsme rádi, že některých firem se to netýká a chtějí na jazykové vybavenosti svých pracovníků (a nejenom těch řídících) pracovat.  Konkrétně máme na mysli naše zákazníky, kteří „rozmluvili“ své zaměstnance Higginsem po telefonu.

 

17. 08. 2015, Respekt č. 33

Mohlo by vás zajímat

Jak to funguje
Vyzkoušejte výuku
+420 210 326 106
(úroveň very easy)
+420 210 326 107
(úroveň easy)
+420 210 326 108
(úroveň medium)
Ceny hovorů odpovídají běžným
telefonátům do pevné telefonní sítě.
Nabídka kurzů
Dárkové poukazy

Kontaktujte nás

Sociální sítě