Zavřít
E-mail
Heslo
Zapamatovat přihlášení
Zapomněli jste heslo?
Chcete mít přehled o novinkách a slevách?
Higgins na YouTube

Cílem je konverzace

Cílem učení se angličtiny je schopnost konverzace
Cílem učení se angličtiny je schopnost konverzace

Cílem učení se angličtiny je schopnost domluvit se. Cílem je konverzace. Cílem tedy není zvládnutí slovíček a gramatiky. To jsou jen technické prostředky. Mnoho začátečníků a samouků má ale velmi málo příležitostí k získání zkušeností s reálnou anglickou konverzací.

Samouk i začátečník začínají s cizým jazykem stejně. Nejprve se učí první slovíčka a základy gramatiky. Přitom si čtou články v učebnici a dělají jednoduchá cvičení. Chodí-li na kurz nebo do školy, mohou si tam vyzkoušet i jednoduché dialogy. Má-li někdo nadání pro jazyky, přejde celkem snadno i ke konverzaci. Většina studentů má ale s mluvením nemalé problémy.

Dřív nebo později dojde k situaci, kdy angličtinu potřebujete reálně použít v praxi. Osloví vás cizinec na ulici, potřebujete se domluvit v cizině na letišti, letíte někam se zahraniční leteckou společností, musíte se domluvit na hotelové recepci, v restauraci, kavárně nebo v obchodě. A nejhorší nastane, když přijmete telefon a z něho na vás někdo začne mluvit anglicky. Převážná většina samouků i začátečníků se dostane do stresu, jen velmi špatně vnímá sdělení druhé strany a obtížně hledá formulace, kterými by se sám vyjádřil.

Příčinou je malá praxe v anglické konverzaci. Začátečník ani samouk ji logicky nemohou mít. Pokud však tuto schopnost nezískáte, bude vás to snadno demotivovat. Tak vznikají věční začátečníci. Jsou různé metody, jak si osvojit schopnost anglické konverzace. Osvědčenou metodou jsou opakované zahraniční jazykové pobyty. Ne každý má ale dostatek času a  finančních prostředků. Nejlepší je osobní přítel či přítelkyně, se kterým se domluvíte jen anglicky. To se ale každému nepovede :-)

Mezi náhradní metody pak patří sledování zahraničních filmů, specializovaných anglických nahrávek nebo využívání různých online kurzů. Každá náhradní metoda je lepší než nic. Která pomůcka je ale nejlepší? Co může posloužit jako nejlepší doplněk ke studiu samouka, k docházce do jazykového kurzu nebo ke školní výuce? Nevýhodou filmů je jednosměrnost, kdy student trénuje poslech angličtiny ale sám zůstává pasivní - nemluví. Nevýhodou jazykových nahrávek i online kurzů je nutnost vysoké disciplíny, kdy student sám musí dbát o pravidelnost konverzačních cvičení. V obou případech navíc chybí kontrola správnosti vaší anglitiny.

V nedávné době se objevila možnost anglické konverzace po Skypu. Zpravidla se však jedná o individuální poněkud nákladná konverzační cvičení. Aby bylo dosaženo žádoucího efektu, musí být vyučujícím navíc dobrý pedagog, má postupovat podle předem připraveného výukového plánu a student nesmí chodit za školu.

V roce 2014 byla v Česku uvedena do provozu zcela originální metoda pojmenovaná Higgins, která využívá mobilní telefony. Jedná se o promyšlenou kombinaci online kurzu a telefonické konverzace. S principy výuky se lze předem seznámit online, kurz si lze vybrat i zaplatit online a režim výuky angličtiny lze také volit online. Vlastní výuka probíhá po telefonu. Higgins telefonuje studentům a vede s nimi cvičné dialogy. Student má následně k dispozici online textovou podporu i online nahrávky svých telefonátů.

Cvičná konverzace probíhá po telefonu a student na výuku nikam nedochází, pouze několikrát denně na pár minut přeruší svůj program a uskuteční krátké dialogy. Aktivní je vždy Higgins, který telefonuje studentovi a ten na výuku nemůže omylem ani úmyslně zapomenout. V případě obsazení studentova telefonu zavolá Higgins znovu. Ze strany Higginse nemluví se studentem živé osoby. Všechny dialogy byly předem nahrány rodilými mluvčími a se studenty velmi věrně konverzuje hlasový program. Studenti se tedy před nikým nemusí stydět a mohou bez  obav postupně získávat nutné zkušenosti s aktivní anglickou konverzací. Každý student si své dialogy může opakovaně poslechnout a porovnat je s textovou předlohou dialogů, zjistit si na webu Higgins význam  neznámých slovíček či frází a seznámit se s použitou gramatikou.

Higgins je anličtina pro samouky i začátečníky online. Higgins je anglická konverzace po telefonu.

  

21. 07. 2015, Ivo Fišer

Mohlo by vás zajímat

Jak to funguje
Vyzkoušejte výuku
+420 210 326 106
(úroveň very easy)
+420 210 326 107
(úroveň easy)
+420 210 326 108
(úroveň medium)
Ceny hovorů odpovídají běžným
telefonátům do pevné telefonní sítě.
Nabídka kurzů
Dárkové poukazy

Kontaktujte nás

Sociální sítě