Zavřít
E-mail
Heslo
Zapamatovat přihlášení
Zapomněli jste heslo?
Chcete mít přehled o novinkách a slevách?
Higgins na YouTube

Anglická konverzace

anglická konverzace s Higginsem je jak doopravdy
anglická konverzace s Higginsem je jak doopravdy

Znalost angličtiny uvádí 54 % osob. Jen asi 10 % je schopno ji aktivně používat. Každý totiž nemá možnost cestovat na rok až dva do anglicky hovořící země a anglická konverzace zůstává jeho hlavní slabinou. Unikátním doplňkem výuky pak mohou být krátké anglické telefonáty.

Každý student se nejprve učí slovíčka, gramatiku, píše cvičení a domácí úkoly. Výsledkem je jeho schopnost lépe či hůře porozumět psanému anglickému textu. Např. nápisům na letišti nebo článkům na internetu. Ti lepší později dokážou i číst a psát anglické maily. V těchto případech bývá zvykem hovořit o pasivní znalosti jazyka. Za aktivní znalost angličtiny je označována schopnost komunikovat mluveným slovem. V jednodušším případě může jít o rozhovor na recepci hotelu nebo s personálem obchodu. Mnohem náročnější je však jednání se zahraničním obchodním partnerem nebo pracovní rozhovory s kolegy v zaměstnání.

Častým problémem mnoha lidí jsou zábrany začít anglický rozhovor. Příčinou zábran je jejich špatná schopnost porozumět mluvené angličtině a nejistota při formulaci anglických odpovědí. Přechod od pasivní k ativní znalosti angličtiny vyžaduje určitou praxi. Ideální je dlouhodobější pobyt v anglicky hovořící zemi. To si ale každý nemůže dovoli. Pak nezbývá než hledat jiné příležitosti.

Unikátním prostředkem pro získání praxe i odvahy je telefonní anglická konverzace Higgins. Je založena na opakujících se krátkých dialozích, které se student nejprve naučí a následně se mezi studentem a Higginsem uskutečňují jako by byly doopravdy.  To vše po telefonu. Snaživí studenti snadno podlehnou dojmu skutečných anglických dialogů. Specifičnost telefoních rozhovorů nutí studenty porozumět mluvenému slovu. Četnost telefonátů vede k odbourání zábran v mluveném slově. A protože volajícím je Higgins, studenti nemohou na výuku zapomenout.

Studenti pouze přijímají telefonáty od Higginse a vedou s ním krátké dialogy. Výsledkem je získávání dovedností aktivní angličtiny. Anglickou konverzaci se postupně lze naučit zábavnou formou po mobilu.

 

17. 04. 2014, Ivo Fišer

Mohlo by vás zajímat

Jak to funguje
Vyzkoušejte výuku
+420 210 326 106
(úroveň very easy)
+420 210 326 107
(úroveň easy)
+420 210 326 108
(úroveň medium)
Ceny hovorů odpovídají běžným
telefonátům do pevné telefonní sítě.
Nabídka kurzů
Dárkové poukazy

Kontaktujte nás

Sociální sítě